Haber

ABD Başkanı Biden, Gazze’deki hastanelerin korunması gerektiğini söyledi

ABD Lideri Joe Biden, Gazze Şeridi’ndeki hastanelerin korunması gerektiğini söyledi. Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Beyaz Saray’da görüştüğü Biden’a ateşkesin şart olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden Oval Ofis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Biden, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki sağlık kurumlarını hedef almasına ilişkin ise, “Umudum ve beklentim hastanelere daha az müdahale edilmesi ve İsraillilerle temas halinde kalmamızdır. Ayrıca insani duraklama yapılması yönünde bir çaba da var” dedi. mahkumların serbest bırakılması konusunu ele alacak ve bu da Katarlılarla müzakerelere yol açacak.” “Bu yüzden biraz umutluyum ama hastanelerin korunması gerekiyor” dedi.

Widodo, Biden’a ateşkes çağrısında bulundu

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Beyaz Saray’da yaptığı toplantıda Joe Biden’ı Gazze’deki zulmün durdurulması ve ateşkes sağlanmasına yardımcı olmak için daha fazlasını yapmaya davet etti. Widodo ayrıca ateşkesin kural olduğunu vurguladı.

“Son 3 günde 32 hasta hayatını kaybetti”

Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde bulunan Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra, yaptığı açıklamada, Şifa Hastanesi’nin kuşatılması nedeniyle son 3 günde 3’ü prematüre bebek olmak üzere 32 hastanın hayatını kaybettiğini, elektrik kesintisi.

“5 günlük ateşkes karşılığında 70 rehineyi serbest bırakmaya hazırız”

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’ndan Telegram üzerinden yapılan açıklamada, 5 günlük ateşkes karşılığında 70’e yakın kadın ve çocuğu serbest bırakmaya hazır oldukları belirtildi. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, konuya ilişkin Katarlı arabulucularla görüştüklerini belirtti. -WASHINGTON

altinekin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu