Haber

Ergin: DEVA Partisi adayıyım CHP’yi suçlamak doğru değil

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde CHP listesinden milletvekili adayı olarak gösterilen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin, eleştirilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

T24’ten Eray Görgülü’ye konuşan Ergin, DEVA Partisi’nin uzun süredir Millet İttifakı içinde yer aldığını ve ittifakın başarılı olması için çalıştığını belirtti.

“Bu kapsamda, Sistem Değişikliği için gerekli olan Parlamenter Sisteme Geçiş Yol Haritası, 2.300 maddeden oluşan Ortak Politikalar Metni ve 84 maddeden oluşan Anayasa Değişikliği Metni’nin hazırlanmasına değerli katkılarda bulunmuştur. DEVA Partisi olarak 81 İl ve 87 Seçim Bölgesinde kendi logomuzla seçime girecek milletvekili adaylarımızı belirledik.

Ancak Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasıyla birlikte, meclis çoğunluğunu elde etmek için seçimlere tek liste olarak girilmesinin faydalı olacağı önerisinde bulundu. DEVA Partisi’nin yetkili kurulları bu öneriyi değerlendirerek uygun bulmuş ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin listeden seçime girmesine karar vermiştir. Millet İttifakı’ndaki partiler birbirinden farklıdır ve kendi siyasi programlarına sahiptir. Aynı olmak zorunda değiller.

DEVA Partisi kendi milletvekili adaylarını hazırlayarak tek liste halinde sundu ve listemiz diğer partilerin adaylarıyla birlikte CHP listelerine girdi. Bu, ‘Seçim İşbirliği Protokolümüzün’ bir gereğidir. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve DEVA Partisi Milletvekili Adayıyım. Bu tablo üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nin sitem edilmesini doğru bulmuyorum. Seçimlere 33 gün kaldı. Bu zamanı seçimi kazanmak için harcamak gerekiyor.” (HABER MERKEZİ)

haber-saruhanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu