Haber

– Tayfun Canlı İda Ultra Maratonu tarihini duyurdu!

– Tayfun Canlı İda Ultra Maratonu tarihini duyurdu!
– Tayfun Can’dan İda Ultra Maratonu açıklaması!

Edremit Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 7. kez Kaz Dağları’nda düzenlenecek olan “İda Ultra Maratonu” 1-2-3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Edremit ilçesi Kaz Dağları’nda son 6 yıldır her yıl büyüyerek devam eden 7. İda Ultra Maratonu, 1, 2 ve 3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. İda Ultra Maratonu Organizasyon Komitesi Lideri Polat Dede, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Can’ı ziyaret etti ve organizasyon hakkında bilgi verdi.

Edremit Belediyesi’nin desteğiyle her yıl büyüyen İda Ultra Maratonu’na geçen yıl 17 ülkeden 1700 sporcunun katıldığını belirten Dede, bu yıl 25 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcının beklendiğini söyledi. Dede, maratona mevcut parkurlara ek olarak 8,5 kilometrelik yeni bir parkurun daha eklendiğini belirtti. Dede, ilgi ve desteğinden dolayı Lider Yardımcısı Canlı’ya teşekkürlerini iletti.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı, efsane Kaz Dağları’nda bir kez daha yerli ve yabancı sporcuları ağırlamaya hazırlandıklarını belirterek, “Edremit Belediyesi olarak sporun her dalına destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl 1-2-3 Aralık tarihlerinde 7. kez sporcularımızı ağırlayacağız. “Kaz Dağları’nın yemyeşil doğasında zorlu parkurlarda yarışacak olanlara başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye’nin ilk kış maratonu olan maraton, Çanakkale Küçükkuyu İlçesi Yeşilyurt Köyü’nden başlayıp Kaz Dağları’ndaki vadi ve derelerden geçerek Edremit’in Güre İlçesi’nde tamamlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberfethiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu