Ekonomi

Ziraat Bankası’ndan 600 milyon dolar bedelle uzun vadeli dış finansman

Bankadan yapılan açıklamada, “Ziraat Bankası olarak finansal kaynak yapımızı çeşitlendirmek, derinleştirmek ve uzun vadeli borçlanma olanaklarını artırarak dış finansmanın sürdürülebilirliğini desteklemek stratejimiz kapsamında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” kelimeler yer aldı.

Bu doğrultuda 2023 yılında gerçekleştirdikleri Eurobond ihracı ile 500 milyon dolar, yüzde 100’ün üzerinde oranda yeniledikleri sendikasyon kredisi ile 1.3 milyar dolar ve Diversified Payments Rights-DPR kapsamında 1 milyar dolar dış finansman sağladı. kuruluşunu tamamladılar. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bunlara ek olarak Bankamız, uluslararası arenadaki yüksek kredibilite ve piyasadaki yüksek kredibilite sayesinde bu kez uluslararası nitelikte ve saygınlığı yüksek bir yatırım bankası ile toplam 600 milyon dolarlık, 5 yıl vadeli işlem gerçekleştirmiştir. son dönemde uygulamaya konulan yeni para ve maliye politikalarının ülkemize ve Türk bankacılık sektörüne olumlu katkıları oldu ve yeni bir kaynak sağlandı.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, sürecin Ziraat Bankası’nın döviz likiditesi sağlamanın yanı sıra uluslararası finansal sisteme başarılı entegrasyonunun da kanıtı olduğunu belirterek, “Dış finansman çeşitlendirmesine yönelik stratejilerimiz, her zaman önceliğimiz olan ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına destek olmak için kararlılıkla kararlıyız.İşleme taraf olan yatırımcımıza işbirlikleri için bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum.” terimini kullandı.

balcova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu